Bjj no gi: wszystko, co musisz wiedzieć

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej jiu jitsu no gi, jego treningowi oraz podstawom tej fascynującej sztuki walki. BJJ no gi to odmiana jiu jitsu, która różni się od tradycyjnego BJJ, gdzie zawodnicy noszą kimona. W BJJ no gi przeciwnicy walczą bez kimona, co wymaga od nich nieco innych umiejętności i technik. Jeśli jesteś zainteresowany jiu jitsu no gi, to jesteś we właściwym miejscu. Dowiedz się więcej na ten temat poniżej.

Bjj no gi: co to właściwie jest?

BJJ no gi, czyli Brazilian Jiu Jitsu bez kimona, to odmiana jiu jitsu, w której zawodnicy walczą w specjalnych strojach, które nie posiadają tradycyjnych rękawów i spodni kimona. To sprawia, że wiele technik i chwytów stosowanych w tradycyjnym BJJ staje się mniej skutecznych, a pojawiają się nowe możliwości i wyzwania.

Trening bjj no gi

BJJ no gi to nie tylko odmiana jiu jitsu pod względem ubioru, ale także różni się treningiem. Trening BJJ no gi skupia się na technikach, które można wykorzystać bez kimona, co oznacza, że zawodnicy muszą być bardziej zwinni i elastyczni. Również chwyty są modyfikowane, aby można było je zastosować na gołej skórze przeciwnika.

Podczas treningu BJJ no gi uczysz się, jak radzić sobie z przeciwnikami, którzy nie noszą tradycyjnych ubrań. To może być trudniejsze niż w przypadku BJJ gi, ale stanowi fascynujące wyzwanie i rozwija umiejętności zawodnika.

Podstawy bjj no gi

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z BJJ no gi, ważne jest, aby poznać podstawy. Oto kilka kluczowych elementów, które warto zrozumieć:

  • Jeden z najważniejszych elementów to kontrola przeciwnika. Musisz umieć utrzymać kontrolę nad przeciwnikiem, aby móc wykonywać techniki i chwyty.
  • W BJJ no gi dużą uwagę poświęca się pozycji i balansowi. To kluczowe elementy umożliwiające skuteczną walkę.
  • Techniki duszeń i klucza to podstawowe narzędzia w walce no gi. Należy je opanować, aby być skutecznym w tej odmianie BJJ.

Faq o bjj no gi

Oto kilka często zadawanych pytań dotyczących BJJ no gi:

Czy muszę być w doskonałej kondycji fizycznej, aby trenować bjj no gi?

Nie, nie musisz być w doskonałej kondycji fizycznej, aby rozpocząć trening BJJ no gi. Możesz dostosować trening do swojego poziomu sprawności.

Czy potrzebuję specjalnego stroju do bjj no gi?

Tak, do BJJ no gi będziesz potrzebował specjalnego stroju, który nie zawiera tradycyjnych rękawów i spodni kimona. Istnieją specjalne rashguardy i spodenki zaprojektowane do tej odmiany jiu jitsu.

Czy bjj no gi jest trudniejsze od tradycyjnego bjj?

BJJ no gi może być trudniejsze dla niektórych ze względu na brak kimona i konieczność dostosowania się do tego. Jednak dla wielu osób stanowi fascynujące wyzwanie i rozwija ich umiejętności.

Zobacz także:

Photo of author

Grzegorz

Dodaj komentarz